Şehit ailesinin onuru

15 Temmuz şehidi Muhammet Oğuz Kılınç’ın ailesine verilmek üzere Vladimir Putin’in Özel Danışmanı Aleksandr Dugin tarafından gönderilen onur nişanı, Antalya’da ailesine teslim edildi

Şehit ailesinin onuru
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi ve Danışmanı Aleksandr Dugin'in, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası Zeki ve annesi Meltem Kılınç'a gönderdiği onur nişanı, törenle takdim edildi.

TÖREN DÜZENLENDİ
Avrasya Yerel Yönetimler Birliği tarafından, şehit Kılınç ve öldürülen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ile düşürülen Rus uçağının pilotu Oleg Peşkov için Antalya'da Mehmet Zeki Balcı Öğretmenevi'nde tören düzenlendi. Törende, Aleksandr Dugin'in şehit polis memuru Kılınç'ın babası Zeki ve annesi Meltem Kılınç'a gönderdiği onur nişanı verildi.

İKİ HEYKEL YANYANA
Törende konuşan Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz, Büyükelçi Karlov, pilot Peşkov ve polis memuru Kılınç'ın FETÖ tarafından öldürüldüğünü belirtti. FETÖ'nün eylemlerinin Rusya ile Türkiye arasındaki bağları güçlendirdiğini vurgulayan Cengiz, Moskova'da Karlov ve Kılınç'ın heykellerinin yan yana yapılacağını kaydetti. Telefonla törene katılan Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin ise Kılınç ailesine ve Türk halkına destek mesajları verdi. Öte yandan tören öncesi birlik üyeleri ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi ve Danışmanı Aleksandr Dugin'in görevlendirdiği Aksana Kuşhan ile Yavuz Kuşhan, polis şehitliğinde Muhammet Oğuz Kılınç'ın mezarını ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN