4 yıldızlı otelde skandal

4 yıldızlı otelde skandal

Fethiye Ölüdeniz’de bir otelin çalışanları maaşlarını alamadı, tatile gelenler ise kapıda kaldı. Otel yönetimi tatilcilere açıklama yapmazken işçilere para ödenmeyeceğini bildirdi

Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi'nde bir otelin hem müşterileri hem de çalışanları ortada kaldı. Aylar öncesinden rezervasyon yaptırarıp ücretlerini ödeyerek kilometrelerce uzaktan tatil için gelen müşteriler odaların dolu olduğu gerekçesiyle otele alınmazken, aynı otelde çalışıp ücretlerini alamayan çalışanlar da otel kapısında isyan etti.

'NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN'
Aşırı sıcak altında saatlerce bekleyen müşteriler otel güvenlik görevlileri ile tartışırken otele avukat Hayal Özenç ile gelen 15 çalışan da otel önünde alkışlı protestoda bulunup ücretlerinin ödenmediğini iddia ettiler. Otel kapısında bekleyen müşterilerin yanı sıra otel çalışanları jandarmadan yardım istedi. Avukat Özenç, "Tek başıma girip görüştüğümde otel ilgilileri para ödenmeyeceğini söyledi. 'Gidin ne haliniz varsa görün durumundalar. Konu iş mahkemesine taşınacak" dedi. Çifte rezervasyon mağduru olan tatilciler ise hukuki yollara başvuracaklarını söylediler.
BİZE ULAŞIN