Falezlerde temizlik

Falezlerde temizlik

SABAH Akdeniz’in ‘Madalyonun arkası çöplük’ başlıklı haberi ses getirdi. Muratpaşa Belediyesi ekipleri falezlerdeki çöp ve atıkları toplamaya başladı

  • Akdeniz
  • Perşembe 28.07.2017
Antalya Muratpaşa Belediyesi, Akdeniz'in muhteşem manzarasının en güzel izlenebildiği falezlerde temizlik çalışmalarına başladı. SABAH Akdeniz'in 26 Temmuz'da 'Madalyonun arkası çöplük' başlığıyla duyurduğu haberin ardından harekete geçen belediyenin temizlik görevlileri dağcıların kullandığı özel ekipmanlarla denizden yüksekliği yer yer 50 metreyi bulan falezlere inerek, elektrikli tırpanlarla ot ve sazlıkları temizliyor.

ATIKLAR TOPLANIP TEMİZLENİYOR
Yaklaşık 7 kilometrelik Lara Caddesi boyunca uzanan falez parklarında gerçekleştirilen ot ve sazlık temizleme çalışmasının yanı sıra kötü kullanıma bağlı olarak atılan atıklar da toplanıyor. Falez parklarının, özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonlarında yoğun olarak kullandığına dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri vatandaşlara, çöpleri doğa harikası falezlere değil parklarda bulunan çöp kovalarına atmaları uyarısında da bulundu.
BİZE ULAŞIN