Projelere dev destek

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı, Yat Limanı ve Konyaaltı projelerine bakanlık olarak tam destek vereceklerini açıkladı

Projelere dev destek
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ilk ziyaretini yaptığı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda projelerle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den brifing aldı. Bakan Kurtulmuş, projelere bakanlık olarak destek vereceklerini açıkladı.

HEPSİ HEYECAN VERİCİ
Başkan Türel ile yaklaşık 1.5 saat süren bir toplantı gerçekleştiren Bakan Kurtulmuş, Menderes Türel'in 9 büyük projesinin heyecan verici olduğunu söyledi. Kurtulmuş, "Sayın Başkan ve arkadaşları, Antalya Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu ve yapmakta olduğu 9 büyük projeyi bize anlattı. Kültür Bakanlığı Müsteşarımız, Bakan Yardımcımız ve ilgili arkadaşlarımızla projelere nasıl destek olunabileceğini konuştuk. Herhalde Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak bize de çok önemli iş düşecek" dedi.

ŞEHRE DEĞER KATACAK
Dev projelerin Antalya'nın marka değerini artırıp ekonomiye katkı sağlayacak projeler olduğunu gördüğünü vurgulayan Bakan Kurtulmuş, "Boğaçayı Projesi, Yat Limanı ve Konyaaltı projeleri son derece önemli. Şehre değer katacak, ekonomisini güçlendirecek olan projedir. Aynı zamanda bölge turizmine katkı sağlayacaktır. Ben bu projelerin hem Antalya için hem ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu güzel çalışmaları da yakinen takip ederek sonuçlanmasını merakla bekleyeceğiz" diye konuştu.

FAYDALI BİR GEZİ OLDU
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya gezisinin kendileri için de son derece faydalı olduğunu belirterek, "Sektör temsilcilerinin toplantımızda oldukça yararlı görüşleri ortaya koyduğunu bir kez daha ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı. Başkan Türel, ziyareti anısına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyarete Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de eşlik etti.
BİZE ULAŞIN