5 milyon turist geldi

5 milyon turist geldi

Antalya yaz ortasında 5 milyon turist rakamına ulaştı. 10 milyon turist hedefinde umut arttı. Rus turistler rakamların tavan yapmasını sağladı

Antalya'ya havayoluyla gelen turist sayısı 5 milyonu aştı. Geçen yıla oranla turist sayısındaki artış yüzde 62 oldu. Sayısal fark ise 2 milyona yaklaştı. Geçen yılın aynı döneminde turist sayısı 3.1 milyon seviyesindeydi. Geçen yılın toplam turist sayısı 6.2 milyon olarak gerçekleşmişti. Yüksek sezonun henüz ortasında gelen bu dalya 10 milyon turist hedefi konusunda umutları artırdı. Temmuz ayında gelen turist sayısı ise 1.7 milyonu geçti. Ağustos ve Eylül aylarında da bu rüzgarın devam etmesi halinde, Antalya'nın yılın son çeyreğinde 9 milyon turist sayısını yakalayabileceği belirtildi.

BAŞROLDE RUSLAR VAR
Turist sayındaki artışta başrolü, 2016'da neredeyse sıfırlanan ve 2017'de büyük bir geri dönüş yapan Ruslar oynadı. Temmuz ayıyla birlikte Antalya'ya gelen Rus turist sayısının 2 milyonu geçtiği öğrenildi. Rus turist sayısı 2015 yılını da geride bırakırken, turizmin altın yılı 2014'ü de yakaladı.
BİZE ULAŞIN