Türk kadının başarısı

Türk kadının başarısı

Kendi markasını yaratarak klinik ve hastaneler için özel kozmetik ürünleri üreten İlknur Köni Aldemir’in başarı hikayesi, destek verildiğinde Türk kadınının neler yapabileceğini gösteriyor

Bugün güneş koruyucuları, leke, lazer epilasyon ve selülit gibi uygulamalar sonrası için idame ve devam ürünleri, yaşlanma karşıtı gibi toplam 56 referans ürüne sahip olduklarını belirten Aldemir, "Başarmak için önce istemek gerekiyor. Devletimiz bu hayallerin gerçek olması için gereken desteği veriyor. Şimdiye kadar KOSGEB'in nitelikli eleman, genel destek programı, kapasite artırımı, fuar destekleri, faizsiz kredi gibi hemen hemen tüm desteklerinden yararlandım" dedi. 20 kişiye de istihdam sağlayan Aldemir, Dubai, Çin, Umman, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak'a ürün gönderiyor.ANTALYALI işkadını İlknur Köni Aldemir'in kozmetik sektöründe KOSGEB desteğiyle hayata geçirdiği Ceres markası, inovasyon dalında KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'nde 2 bin aday arasından 5 finalist arasına girdi. Aldemir'in başarısı, destek verildiğinde Türk kadınının neler yapabileceğini gösteriyor.

KENDİ MARKASINI YARATTI
Kozmetik sektöründe 21 yıldır faaliyet gösteren Aldemir, Fransız ve ABD menşeili ürünlerin hakim olduğu pazarda yerli ürünler için kolları sıvadı. Antalyalı iş kadını, Akdeniz Üniversitesi Kimya bölümü ile ortak bir Ar-Ge çalışması yaptı ve saçların hızlı beyazlamaması için ürün geliştirerek bu sayede kendi markasını yarattı.

56 ÖZEL ÜRÜN GELİŞTİRDİK
Bugün güneş koruyucuları, leke, lazer epilasyon ve selülit gibi uygulamalar sonrası için idame ve devam ürünleri, yaşlanma karşıtı gibi toplam 56 referans ürüne sahip olduklarını belirten Aldemir, "Başarmak için önce istemek gerekiyor. Devletimiz bu hayallerin gerçek olması için gereken desteği veriyor. Şimdiye kadar KOSGEB'in nitelikli eleman, genel destek programı, kapasite artırımı, fuar destekleri, faizsiz kredi gibi hemen hemen tüm desteklerinden yararlandım" dedi. 20 kişiye de istihdam sağlayan Aldemir, Dubai, Çin, Umman, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak'a ürün gönderiyor.
BİZE ULAŞIN