Kadınlar denizle buluştu

Kadınlar denizle buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya-Gazipaşa arasındaki Uğrak mevkisindeki Aysultan Kadınlar Plajı açıldı

  • Akdeniz
  • Pazar 31.07.2017
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Aysultan Kadınlar Plajı'nın açılışı yapıldı. Törende konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, plajın Alanya ve Gazipaşa için çok önemli olduğunu söyledi. Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise, "40 kilometre sahil şeridinin sadece 2 kilometresini kadınlara açıyoruz. Sadece baş örtülü olanlar değil, herkes tarafından tercih ediliyor" dedi.

İLK KEZ DENİZE GİREN VAR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kadınlar plajı olduğu için farklı illerden Antalya'yı tercih edenlerin olduğunu hatırlatarak, "Bizim hizmetlerimizde her zaman kadınlar, çocuklar ve engelliler öncelikli olmuştur" dedi. Bütün kadınların bu plajları kullandığını vurgulayan Türel, "Turistler, gayrimüslimler, Alman, Rus hepsi burayı kullanıyor. Antalya'da ilk kez deniz kenarına gelmiş kadınlarla karşılaştık. Antalya Sarısu Plajı'nı açtık, bir kadın kardeşimiz bana, 'Ben 30 yıldır hep denize uzaktan baktım. Senin sayende geldim ayağımı denize sokacağım, Allah razı olsun' dedi. İşte mesele bu" diye konuştu.DUAYLA AÇILDI
Gazipaşa Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya'nın okuduğu duayla protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Plajın açılış törenine AK Parti Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin de katıldı.

BİZE ULAŞIN