Bakıcıya suç duyurusu

Finikeli Duman ailesi, sabah bakıcıya bıraktıkları 8 aylık Nefes’i öğleden sonra beyin kanaması geçirmiş halde geri aldı. Aile bakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu

Bakıcıya suç duyurusu
Antalya'nın Finike ilçesinde oturan Hatice Duman, sabah bakıcıya teslim ettikleri 8 aylık erkek bebekleri Nefes'i, öğleden sonra beyin kanaması geçirmiş halde geri aldı. Anne Duman, ilk bebekleri 8 aylık Nefes'e bakması için, çalışan anneye bakıcı parası uygulamasından yararlanarak 4 çocuk annesi D.A. ile anlaştı. Duman, kendisini telefonla arayan bakıcının 'Bebek ölüyor yetişin' sözleri üzerine taksiyle bakıcının evine gitti ve hemen bebeği hasteneye kaldırdı. Nefes'in Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiğini ve burada yoğun bakıma alındığını anlatan anne Hatice Duman, "Beyin tomografisinde travmaya bağlı beyin kanaması geçirdiğinin belirlendiğini söyledi. Yüzde 20 yaşama şansıyla ameliyata alındı. Şu anda sol el ve ayağı tutmuyor. Nefes kendini toparladıktan sonra fizik tedaviye başlanacak. Bakıcı hakkında suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden ise "Bebek bize getirildiğinde beyninde travmaya bağlı kanama vardı. Bu tür vakalarda travma, bir yere çarpma, bir yerden düşme gibi kafanın herhangi bir sebeple darbe alması sonucu meydana gelir" açıklaması yapıldı.
BİZE ULAŞIN