Yeni nesil spor deneyimi

Yeni nesil spor deneyimi
Yasemin Sertdemir ve Caner Turgut ile Yeni nesil spor deneyimi

Elektriksel kas stimülasyonu olarak bilinen EMS ile ilgili detaylı bilgiyi, Just Fit Studio'nun sahipleri Yasemin Sertdemir ve Caner Turgut'tan öğrendik.

Just Fit hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
Just Fit Studio, teknolojinin geldiği en son sistemi, EMS'ye giriş programı, yağ yakma programı, güçlendirme programı, kas geliştirme programı, selülit programı ve masaj programını uygulayan bir EMS Stüdyosu'dur.

EMS nedir?
Yeni nesil bir antrenman deneyimi olan EMS (ElectroMuscleStimulation) yani elektriksel kas stimülasyonu teknolojisi son dönemde çok popüler. Elektrik akımlarıyla kasları uyarma prensibine dayanan bu teknoloji aslında vücudumuzun çalışma prensibini birebir kopyalıyor. Normalde kas aktivasyonlarımız beynimizin gönderdiği sinyalle sağlanıyor. EMS teknolojisi ise kaslara gönderilen akım ile istemsiz olarak çok daha güçlü bir kasılmanın gerçekleşmesini sağlıyor. Bu teknoloji sporla birleşince kısa sürede çok iyi sonuçlar alınabiliyor.

Nasıl bir çalışma sistemi uyguluyorsunuz?
Uzman diyetisyenlerimiz eşliginde hedefe yönelik uygun beslenme programı hazırlanıyor ve uzman eğitmenler eşliginde kişiye özel antrenmanlar yapılırken partnerinizle birlikte gelip aynı anda farklı akımlarda da çalışabiliyorsunuz. Kişinin geliş amacı, atletik performansı , antrenman geçmişi ve fiziksel kapasitesine bakılarak antrenman programının şiddeti ve içeriği uzman eğitmenler tarafından oluşturuluyor. Sıkılaşma, yağ yakımı, kas yoğunluğu artışı ve bedenen incelme gibi fiziksel değişim etkilerinin yanında, her türlü kas güçsüzlüğüne bağlı bel-sırt ağrısı, postür bozuklukları, omurga eğriliği ve her türlü eklem problemlerine yönelik çalışma programları uygulanıyor.
BİZE ULAŞIN