Yırtıcıların meleği

Fethiye’de Veteriner Hekim Tülin Özcan gönüllü olarak tedavi ettiği yırtıcı hayvanları sevgisiyle hayata bağlıyor

Yırtıcıların meleği
Mğula'nın Fethiye ilçesi Kabak Koyu'nda bitkin vaziyette bulunan kartal yavrusunun yanı sıra 3 adet ambar baykuşu ile 1 adet puhu kuşu ve ayağı kangren olan bir leylek Veteriner Hekim Tülin Özcan tarafından bakıma alındı.

GÖNÜLLÜ YAPIYOR
Milli Parklar Fethiye Doğayı Koruma Şefliği tarafından takibi yapılan yırtıcı hayvanlar gerekli tedavilerinin ardından bulundukları yerde doğaya salınacak. Her biri ölmek üzereyken getirilen yırtıcı hayvanları kendi elleri ile besleyen Veteriner Tülin Özcan, bir yandan müşterilerine günlük hizmetini verirken diğer yandan yırtıcı kuşları da gönüllü olarak tedavi ediyor.


Tek bacaklı kalan leyleğe 'Aksak Timur' ismini veren Tülin Özcan "Bu hayvanların tedavilerini gönlümü vererek yaptım" dedi.

HEPSİNİN İSMİ VAR
Kartala 'Vahşi Pençe', yavru ambar baykuşlarına 'Üç Silahşörler', puhu kuşuna 'Bıcırık', tek bacaklı kalan leyleğe de 'Aksak Timur' ismini veren Tülin Özcan "Bu hayvanların tedavilerini gönlümü vererek yaptım. Bunlar menfaat beklenilmeyen durumlardır. Elimden geldiğince onlara bakmaya devam edeceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN