Ispartalılara teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta’da fabrikaları hizmete açıp yapılan yatırımların toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı, Ispartalılara 16 Nisan’daki oyları için teşekkür etti

Ispartalılara teşekkür
Anadolu Grubu'nun ana hissedarı olduğu Coca- Cola İçecek ve Meyve Şirketi Anadolu Etap'ın Isparta'daki 2 yeni fabrikasının açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı daha sonra Ispartalılara hitap ederek, 16 Nisan'daki halk oylamasında yüzde 56 oy veren vatandaşlara teşekkür etti.

FABRİKALARI HİZMETE AÇTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Batı Akdeniz gezisinin ilk durağı olan Isparta'da açılışını yaptığı Coca-Cola içecek fabrikası, 110 milyon liralık yeni yatırımla hayata geçirildi ve Türkiye'deki 10'uncu fabrikası oldu. 220 milyon litre ek üretim kapasiteli fabrikada 300 kişilik istihdam oluşturuldu. Anadolu Etap'ın açılışı yapılan 2 fabrikası ile Türkiye'deki fabrika sayısı 3'e çıktı. Ispartalılarla 3.5 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz'da Ispartalılar ezanlarına, ülkelerine, bayraklarına sahip çıktıkları için şükranlarımı sunuyorum. 16 Nisan halkoylamasında yüzde 56 oranında evet diyerek demokrasisine ve geleceğine sahip çıkan Isparta'ya teşekkür ediyorum. 2019 seçimlerinde tam olarak uygulanacak yeni yönetim sistemimiz ülkemiz ve elbette Ispartamız için hayırlı olacaktır" dedi.

SÖZ VERİRSEK YAPARIZ
Son 15 yılda Türkiye'de yapılan yatırım ve hizmetlerin en yakın şahidinin Ispartılalar olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, "Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, iletişimde, toplu konutta, enerjide, sosyal yardımlarda ve diğer tüm alanlarda ülkemize biz çağ atlattık. Ispartamız da bu hizmetlerden payına düşeni aldı. Isparta'ya kazandırdığımız derslik sayısı bin 426'dır. Üniversitemiz her geçen yıl büyüyerek, gelişerek kendi alanında önemli bir marka haline geldi. Şehir hastanelerinden biri de Isparta'da faaliyete geçti. Yatırım değeri 1,1 milyar lira. Bu dev tesis 5 aya yakın süredir sizlere hizmet veriyor. Bundan 15 yıl önce Isparta'ya böyle bir şehir hastanesi yapılacak deseler inanır mıydınız? Biz söz veririz ve yaparız. Toplu konutta 3 bine yakın konutu Ispartalıların hizmetine açtık. Isparta- Antalya yolu büyük ölçüde tamamlandı. Kalan bölüm inşallah 2019'a kadar bitiyor. Hızlı tren projemizin güzergahında biliyorsunuz Isparta da var. TOKİ Keçiborlu'da 158 konutu tamamladı. Çiftçilerimize yönelik 65 milyonluk destekleme projeleri hayata geçirildi. Tüm bunların resmi açılışlarını buradan yapıyoruz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


BAKANLAR EŞLİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya eşlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki programından sonra Antalya'ya geldi.
BİZE ULAŞIN