Yasağı takan yok

Fethiye Belceğiz Plajı’nda ‘Çadır kurmak ve piknik yapmak yasaktır’ levhasına kimse aldırış etmiyor. Kural tanımaz tatilciler plajda çevre ve görüntü kirliliği de oluşturuyor

Yasağı takan yok
Muğla'nın Fethiye ilçesi Belceğiz Plajı'nın bir köşesinde 'Çadır kurmak yasaktır' levhası, diğer yanda kurulan çadırlar var. Belceğiz Plajı'nın girişinde yer alan levhalara aldırmayan tatilciler, onlarca çadır kurdu. Ücret ödemeden gönüllerince tatil yapan yerli ve yabancı turistler yasağa uymamakla kalmıyor, çevreyi de kirletiyor. Jandarmanın defalarca uyarılarına rağmen kurulan çadırlar görüntü kirliliğinin de önemli bir parçasını oluşturuyor.

YASAKLARA KİMSE ALDIRIŞ ETMİYOR
'Çadır kurmak ve piknik yapmak yasaktır' levhalarına hiç aldırış etmeyen tatilciler levhaların hemen arkasında kurdukları çadırlarda günlerini gün ediyor. Bölgeye zaman zaman görevliler ve jandarma gidip uyarı yapıyor ama bu da yasağa uyulmasına yetmiyor. Yasak levhalarına aldırmayan çadır kampçılar, ücret ödemediklerini ifade ederek, "Çadır kurulacak alan olmayınca buraya kurmak zorunda kaldık. Birkaç gün kalıp yolumuza devam edeceğiz. Ölüdeniz'de güzel günler geçiriyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN