Özge’den mutlusu yok

Antalya’da babasının yaptığı düzenekle yürümeye çalışmasıyla gündeme gelen 3 yaşındaki minik Özge, İstanbul’da yeni protez bacağına kavuştu

Özge’den mutlusu yok
Antalyalı minik Özge protez bacağına kavuştu. 3 yaşındaki kızı Özge'yi fizik tedaviye götüremediği için evinde 150 liraya mal ederek kurduğu düzenekle yürütmeye çalışan 39 yaşındaki Ali İhsan Yıldırım'ın bu çabası geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, minik Özge ve ailesini yeni bir protez ayak yapılabilmesi için İstanbul'a götürmüştü. Yaklaşık 20 gün süren çalışmalar sonunda Özge yeni proteziyle taburcu oldu. Antalya'da kullandığı protezden daha gelişmiş özelliklere sahip proteziyle alıştırma yürüyüşleri yapan Özge tek başına yürüyüp merdivenleri de çıkabilir hale geldi.


Minik Özge yeni takılan protez bacağı ile kendi başına yürümeye başladı. Özge koşabileceği günü iple çekiyor.

BİRAZ DAHA ZAMAN LAZIM
Baba Ali İhsan Yıldırım, koşabilmesi için daha çok emek vermeleri gerektiğini ifade ederek, "Uzun bir sürecimiz var. Mücadele etmeyi sürdüreceğiz" dedi. Özge'ye protezi yapan Protez Ortez Teknisyeni Mehmet Zeki Çulcu da "Bu protez aynı zamanda sağlıklı bireylerin yapabildiği özelliğe sahip bir protez oldu. Artık bağımsız yürüyebiliyor ancak yaşından dolayı komut ve eğitim konusunda sıkıntılar var. İlerleyen günlerde daha net faydalanabileceği bir protez" açıklamasını yaptı.
BİZE ULAŞIN