Polis göz açtırmadı

Polis göz açtırmadı

Antalya ve ilçeleri ile Isparta ve Burdur’da polis ‘huzur operasyonu’ yaptı. Ülke genelinde başlatılan uygulama bu yıl 7’nci kez gerçekleştirildi. Polis kanun tanımayanlara göz açtırmadı

  • Akdeniz
  • Perşembe 25.08.2017
Türkiye genelinde eş zamanlı olarak önceki gece 'Türkiye Güven Huzur Uygulaması (7)' yapıldı. Uygulama kapsamında Antalya ve ilçeleri ile Isparta ve Burdur'da stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları umuma açık yerlerde denetim uygulandı.

KARADAN VE DENİZDEN
Antalya'daki operasyona toplam bin 560 personel, 264 ekip, 1 helikopter, 1 deniz aracı,4 dedektör polis köpeği katıldı. Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 36 hassas noktada ve 422 iş yerinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamalarda 12 bin 53 kişi sorgulandı, arandığı tespit edilen 13 kişi yakalandı, üzerinde uyuşturucu madde yakalanan 6 kişi gözaltına alındı ve 57 adet araç trafikten men edildi. Ayrıca Deniz Limanı Şube Müdürlüğü tarafından 1 bot ve 5 personel ile 68 teknede arama yapıldı.

MÜDÜR AYAĞININ TOZUYLA
Burdur'da yapılan huzur operasyonunda ise kimlikler kontrol edildi, otomobillerin bagajları arandı. Umuma açık yerlerde yapılan kontrollerde de 297 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Burdur'da önceki gün göreve başlayan Emniyet Müdürü Arif Çankal da kentteki ilk görev gününde uygulama yapan ekipleri denetledi. Uygulama noktalarını gezen Emniyet Müdürü Arif Çankal, grup amirlerinden bilgi aldı.
BİZE ULAŞIN