Teröre 5 tutuklama kararı

Teröre 5 tutuklama kararı

Aralarında HDP Antalya İl Eşbaşkanlarının ve avukatların da bulunduğu terör zanlıları adliyeye çıkartıldı. 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

  • Akdeniz
  • Perşembe 25.08.2017
Antalya merkezli 5 ilde düzenlenen PKK operasyonunda gözaltına alınan 23 kişiden, aralarında HDP Antalya İl Eşbaşkanlarının da bulunduğu 11 kişi daha adliyeye sevk edildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri PKK terör örgütünün, 15 Ağustos kuruluş yıl dönümü öncesi sokak eylemleri hazırlığında olduğu bilgisine ulaşmış, TEM ekipleri, PKK'nın mahalli alan gençlik, illegal ve açık alan yapısına yönelik Antalya, İstanbul, Diyarbakır, Bursa ve Kayseri'de eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

5 TUTUKLAMA KARARI
Operasyonda, HDP Antalya İl Eş Başkanları İhsan N. ve Songül Ş. ile 2 avukatın da bulunduğu 23 kişi gözaltına alınırken HDP il, ilçe örgütleri ile gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde aramalar yapıldı. Aramalarda çok sayıda PKK dokümanı, bölücü başı Abdullah Öcalan posterleri ve dijital veriler ele geçirildi. Sorguları tamamlanan 23 kişiden gençlik yapılanmasını oluşturan 12 kişi adliyeye sevk edildi. 5 kişi tutuklanırken 7 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Dün ise yönetici kadrosu olarak tanımlanan ve aralarında HDP Antalya İl Eş Başkanları İhsan N. ve Songül Ş. ile 2 avukatın da bulunduğu 11 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN