Turizm ekonomiye can katacak

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, 10 günlük bayram tatilinde otelleri dolduracak 1,5 milyon yerli turistten 1,5 milyar dolar gelir beklendiğini söyledi

Turizm ekonomiye can katacak
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kurban Bayramı'ndan beklentilerini açıkladı. 10 günlük tatilin turizm sektörü bakımından çok önemli olduğunun altını çizen Bakan Yardımcısı Yayman, turizmcinin geçen senenin yaralarını sardığını kaydetti. Yayman "2016 rakamının çok çok üstünde rakamlar var. Bunu Rusya'dan zaten görüyoruz. Hem Almanya pazarında hem Avrupa pazarında son dakika rezervasyonlarıyla beraber eylül, ekim döneminde en azından daha olumlu bir geri dönüş bekliyoruz" dedi.

1,5 MİLYAR DOLARLIK GELİR
Son dakika rezervasyonlarının turizme etkisini anlatan Yayman "İnsanların son dakika rezervasyonlarıyla Antalya'mıza, Türkiye'ye gelmek istediklerini görüyoruz. Bayramda da inşallah 1,5 milyon vatandaşımızın otelleri doldurmasıyla 1,5 milyar dolar bir gelir bekliyoruz. Bu bizim için önemli. Hem bayramda iç turizmi hareketlendirmek hem de dış turizmdeki yeni rezervasyonlarla birlikte 2017 güzel bir yıl olacak" dedi.

ÇİN'DEN 1 MİLYON TURİST
Turizmde pazarın çeşitlendirilmesinin önemine de değinen Yayman şöyle devam etti: "Bu yıl Çin'de Türkiye yılı ilan edilecek. Çin'den hedefimiz bir milyon turistin gelmesi. Yine Hintliler ile ilgili düğün turizmi konusunda önemli teşebbüslerimiz var. Gelecek yıl da Türk turizminde zirvenin olduğu 50 milyon turist, 50 milyar dolar hedefimize daha emin adımlarla ilerleyeceğiz."

BİZE ULAŞIN