Kosovalı yetimler sünnet oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kosova’da 100 yetim çocuğu sünnet ettirdi. Başkan Menderes Türel şölene katılarak, soydaşlarımızın mutluluğuna ortak oldu

Kosovalı yetimler sünnet oldu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ecdat yadigarı topraklara ve oradaki soydaşlara ilgisi ve desteği sürüyor. Bosna Hersek'in Mostar kentinde üniversite öğrencileri için yurt inşa ettiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kosova'da da 100 yetim çocuğu sünnet ettirdi. Başkan Menderes Türel, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği ile birlikte düzenlenen sünnet şölenine bizzat katılarak, soydaşların mutluluğuna ortak oldu.

ÇOCUKLARLA KORTEJ
Başkan Türel, sünnet şöleni kortejine katılarak çocuklarla birlikte yürüdü. Çocuklar ellerinde Türk ve Kosova bayrakları ile sevgi gösterilerinde bulundu. Başkan Türel, "Antalya gibi bir dünya şehri, imkanları ölçüsünde hem Türkiye içinde hem Türkiye dışında kardeşlerinin yanında olacak, elinden gelen desteği verecektir. Bu beraberlikler birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da güçlendiriyor. Biliyoruz ki, Kosova demek Antalya demektir" dedi.

NİKAHLARINI DA KIYARIZ
Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklara küçük yaşta eğitim, spor, sanat gibi birçok sahada destek olmaya çalıştıklarını anlatan Türel, "Biraz büyüdüklerinde sünnet törenlerine destek oluyoruz. Gençliklerinde de nikahlarını kıyıyoruz. Şimdi artık Kosova çocukları da bizim evlatlarımızdır. Bu defa çocuklarımıza kirvelik yapacağız, inşallah ileride nikahlarını da biz kıyarız veya en azından şahitleri oluruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN