Tek merkezden konuşuyorlar

CHP Milletvekili Akaydın ve eski milletvekili Acar’ın darbe girişimine ‘tiyatro’ iması yapmalarına milletvekili Gökçen Enç’ten tepki geldi: Darbecilere göz kırpıyorlar

Tek merkezden konuşuyorlar
CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili 'tiyatro' benzetmesinin yankıları sürerken, CHP'nin eski Antalya Milletvekili Gürkut Acar da aynı ağızla konuştu. Acar, TBMM binasına ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne atılan bombaların bahçeye düştüğünü öne sürerek "Pilotlar bu kadar acemi mi" ifadesiyle 'tiyatro' iması yaptı. AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise, bu yorumlarla ilgili sert konuştu. Enç, "250 şehit ve 2 binden fazla gazimizle devletimizi ve milletimizi derinden yaralayan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili 'kontrollü darbe', 'tiyatro' gibi yorumlar, hain darbecileri aklamaya ve yargı sürecindeki davaları sulandırmaya yönelik bu türden açıklamalar, hain darbecilere göz kırpmaktan başka bir şey değildir" diye konuştu.

FETÖ'NÜN ÇIRPINIŞLARI
'Kontrollü darbe' nitelendirmesini FETÖ elebaşının da kullandığına dikkat çeken Enç, "Ana muhalefet partisinin genel başkanı ve milleti temsil etmek üzere seçilen vekilleri tarafından, sanki bir merkezden komuta ediliyormuşçasına sistematik olarak ve sıklıkla 'kontrollü darbe' nitelendirmesi telaffuz edilmektedir" dedi. Enç, bunların FETÖ'nün son çırpınışları olduğunu, FETÖ ile iltisaklı olan her kim olursa olsun işbirliklerinin ortaya çıkarılacağını ve temizleneceğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN