Engel tanımadılar

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü aldığı başarılarla dikkat çekiyor. 50’nin üzerinde lisanslı sporcusu bulunan kulüp azmin engel tanımadığını gösteriyor

Engel tanımadılar
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nin kurduğu Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü kurulduğu tarihten beri aldığı başarılarla dikkat çekiyor. Goalball, satranç, judo, yüzme, atletizm ve futbol branşlarında 50'nin üzerinde lisanslı görme engelli sporcunun yer aldığı kulüp azmin engel tanımadığını gözler önüne seriyor.

ATLETİZMDE 12 MADA LYA
Kulüp sporcuları, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndan 12 madalya ile dönerek bunu kanıtladı. Şerife Koyuncuoğlu, Yasemin Akça, Merve Demir, Kemal ve Hasan Akansu ile Mustafa Akpirinç uzun atlama, cirit ile 200, 500, 800 ve bin 500 metre koşularında 6 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak Antalya'yı gururlandırdı.

YÜZME BAŞARISI
Kulübe son başarısını ise yüzme branşında Halim Temirci getirdi. Türkiye Bedensel ve Görme Engelliler Okul Sporları Yarışları'na katılan Temirci, 200 metre serbest, 100 metre kurbağa ve 50 metre kurbağa dallarında altın madalya, 50 metre serbestte ise gümüş madalya kazandı.
BİZE ULAŞIN