Alanya-Konya arası kısalıyor

Toros Dağları üzerinde yapımına başlanan bin 372 metre uzunluğundaki Eğiste Viyadüğü, Konya ile Alanya arasını 2 saate indirecek

Alanya-Konya arası kısalıyor
Konya'nın Hadim ilçesinde, Toroslar üzerine inşa edilen Eğiste Viyadüğü, 42 ila 166 metrelik 8 ayaklı yapısıyla, İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayacak. Konya ile Antalya'yı birbirine bağlayan alternatif güzergahlar arasında yer alan karayolunda, bir süredir devam eden duble yol ve tünel çalışmalarına Eğiste Viyadüğü projesi de dahil edildi. Konya ve Antalya arasını daha da kısaltacak güzergahta çalışmalar aralıksız sürüyor. Eğiste Viyadüğü'nün inşaası geçen yıl 29 Aralık'ta başladı. Toroslar üzerindeki Hadim Devlet Yolu'nda yapımı süren viyadük, yolun 60,9 ila 62,3. kilometreleri arasında toplam bin 372 metre uzunluğunda projelendirildi. Trafik, yol ve sürüş güvenliğinin artırılması için yapımı planlanan Eğiste Viyadüğü'nün tamamlanmasıyla mevcut yol yaklaşık 4 bin 400 metre kısalacak.

TEMEL KAZISI BAŞLADI
Viyadük, duble gidiş-geliş yol özelliğiyle, 42 ila 166 metrelik 8 orta ayak üzerinde inşa edilecek. Bu özelliğiyle 'Türkiye'nin en yüksek ayaklı köprüsü' olacak. Toroslar'ın yeni gerdanlığı, bin 100 takvim günü içinde teslim edilecek.
BİZE ULAŞIN