Her alanda başarı

Antalya’da 2015 yılından bu yana eğitim hayatında kendine özgü eğitim sistemiyle fark yaratan Okyanus Koleji, ulusal ve uluslararası alanda aldığı başarılarla dikkat çekiyor

Her alanda başarı
İstanbul'da Avcılar kampüsü ile 2004 yılında eğitim hayatına başlayan Okyanus Kolejleri 25 kampüse ulaştı. 2015 yılı eğitim öğretim döneminde Antalya kampüsünü de hizmete sokan köklü eğitim kurumu, öğrencilere yeni yaşam ve eğitim alanları sunmaya devam ediyor.

ÜST DÜZEY EĞİTİM VERİLİYOR
Okyanus Kolejleri okul öncesi öğrencileri için eğlenirken öğrenecekleri nitelikte bir öğretim programı hazırladı. Dünya çapındaki Fastrackids programını uygulayan okul, bütüncül bir gelişim anlayışı altında aileler ile temas kurarak eğitim veriyor. İlkokul eğitiminde ise Smart Eğitim Programı (OSEP) uygulanıyor. Bu sistemle ğrencilerin öğrenmelerini en üst seviyeye çıkaracak çalışma ve etkinliklerin eğitim programına dahil edilmesi, kendilerinde var olan potansilyellerin en üst seviyede gelişmesi hedefleniyor. Okyanus Kolejlerinde ortaokul eğitim müfredatı 21. yüzyılın global ve teknolojik ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirildi.

BARGEM VE UBAM FARKI
Sürekli gelişimi destekleyen Okyanus Kolejleri'nin en büyük farklarından biri, öğrenmeyi öğretmesi. Yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirme hedefindeki Okyanus Kolejleri, Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi (BARGEM) ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi (UBAM) ile farkını ortaya koyuyor.

BAŞARIYA DOYMADILAR
Okyanus Kolejleri dünya çapında ödüller de alıyor. Brezilya'da 14 farklı ülkeden 23 takımın katıldığı dünya okul sporları tenis şampiyonasında genç kız ve genç erkekler olarak çifte şampiyonluğa ulaşan Okyanus Kolejleri, Meksika'da yapılan uluslararası bilim yarışmasında en başarılı proje ödülünü kazandı. Brezilya'da Mostratec Uluslararası Bilim ve Teknoloji Yarışması'nda teknoloji alanında dünya birincisi olan Okyanus Kolejleri, Tunus'da ATAST I-FEST yarışmasında çevre kategorisinde dünya birincisi ve ikincisi oldu. Okul ayrıca International Movement for Leisure Activities in Science and Technologhy (MILSET) Uluslararası Bilim Yarışması'nda, en başarılı proje ödülü de aldı.

BİZE ULAŞIN