Huzur için denetim

Antalya’da Vali Münir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Kurban Bayramı nedeniyle alınan tedbirleri havadan kontrol etti. Karaloğlu, vatandaşlarla sahbet edip çikolata ikram etti

Huzur için denetim
10 günlük bayram tatiline girilmesinin ardından Antalya'da yerli turist yoğunluğu yaşanıyor. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelenlerin güvenliği ve trafik kazalarını önlemek amacıyla kentin Konya, Isparta, Burdur, Muğla ve Mersin girişlerinde denetim ile kontrol noktaları oluşturuldu. Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 47 noktada yapılan kontrol ve denetimlerde, kente gelen tatilcilere bayram şekeri ve çikolata ikram ediliyor, trafik kurallarına uymaları konusunda sürücüler ve yolcular uyarılıyor.

VALİ HAVADAN DENETLEDİ
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, polis helikopteri ile havadan yollardaki trafiği ve kontrol noktalarını denetledi. Vali Karaloğlu, Manavgat ve Döşemealtı ilçelerinde helikopterden inerek karayollarındaki kontrol noktalarında incelemede bulundu. Otomobil sürücülerine şeker ve çikolata ikram eden Vali Karaloğlu, vatandaşlarla sohbet edip emniyet kemeri ve trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başlattığı 'Frene değil, kurala güven' kampanyasını hatırlatan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "10 günlük bayram tatilini hiçbir ölümlü kaza olmadan tamamlarız diye temenni ediyoruz" dedi. Karaloğlu, kentin iç ve dış turizmde iyi bir noktada olduğuna da işaret ederek, "Tatilin uzamış olması iç turizmde de talebi arttırdı" değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN