Yaşayan değerlerle çift dilli eğitim

Yaşayan değerlerle çift dilli eğitim

Çift dilli eğitim verilen Antalya Sınav Koleji Anaokulu, evrensel değerleri çocuklara kalıcı olarak kazandırmayı hedefleyen ‘Yaşayan Değerler’ programıyla yeni öğretim yılına başlıyor

  • Akdeniz
  • Salı 30.08.2017
Antalya Sınav Koleji Anaokulu, evrensel değerleri çocuklara kalıcı olarak kazandırmayı hedefleyen 'Yaşayan Değerler' programıyla yeni öğretim yılına başlıyor. Çift dilli eğitim esasına göre anaokulunda yoğun bir şekilde İngilizce dil eğitimi de veriliyor. Öğrenciler bir gün içerisinde aynı kazanımları hem Türkçe hem de İngilizce olarak işliyor.

ÇİFT DİL BİLMENİN YARARLARI
Antalya Sınav Koleji Anaokulu'ndan yapılan açıklamada, çift dilli eğitimin ilerleyen dönemlerde öğrencilerin akademik başarıları üzerinde olumlu etkileri olduğu vurgulandı. Çift dilli büyüyen çocukların çok daha gelişmiş nöron bağlantıları olduğuna dikkat çekilen açıklamada, çift dilin çocukların çok yönlü düşünme becerilerini ve yaratıcılıklarını pekiştirdiği belirtildi. Açıklamaya göre bu durum matematik becerilerinde de belirgin bir fark yaratıyor.

YAZILI VE SÖZEL BECERİNİN ÖNEMİ
Çocuğun okuma ve yazma becerilerini geliştirebilmesi için eğitim programı içinde hem yazılı hem de sözel dil becerilerinin desteklenmesi gerektiğinin altı çizilen açıklamada, "Okulumuzda günlük işleyişin içine branş dersleri de dengeli bir biçimde yerleştirilerek, çocukların öğrenme deneyimlerini ve bakış açılarını zenginleştirmek hedeflenmiştir" ifadeleri kullanıldı.
BİZE ULAŞIN