Antalya hassas bölge

Antalya hassas bölge
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Antalya'daki ormanların yangına birinci derecede hassas bölge olduğunu bildirdi. Genel Müdür Karacabey, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Antalya'da, helikopterle yangından zarar gören alanları inceleyip, Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde çalışanlarla buluştu.

VATAN SAVUNMASI
Karacabey, "Bizler çok önemli görev ifa eden, vatan savunmasına katkısı olan çok kıymetli bir kurumun çalışanlarıyız. Bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ve onlar, canları pahasına koruyup bize emanet etmiştir. Bize düşen görev, bu toprakların erozyon, sel ve heyelanla yok olmasını önlemek" diye konuştu.

EN HASSAS BÖLGE
Antalya'nın yangına birinci derecede hassas bir bölge olduğunu anlatan Karacabey, "Neredeyse ormanlarımızın yüzde 90'ına yakını yangına birinci derecede hassas bölgeler. Burada meydana gelen yangınlar bizim planlamamızın dışına gelişebiliyor. Ancak bizler her an yangına hazır vaziyette olup zihin ve maddi olarak yangına hazır olursak yangınlara zamanında müdahale ederiz" dedi.
BİZE ULAŞIN