Batı Akdeniz’de zafer coşkusu

Batı Akdeniz Zafer Bayramı’nı gururla kutladı. Antalya, Isparta, Burdur ile Fethiye’de gerçekleşen kutlamalarda büyük coşku vardı

Batı Akdeniz’de zafer coşkusu
Batı Akdeniz Bölgesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşku ile kutladı. Antalya, Isparta, Burdur ile Fethiye'de gerçekleşen kutlamalarda meydanlar Türk bayraklarıyla kırmızı beyaza büründü. Antalya'daki törenler, Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı. Yenilenen Cumhuriyet Meydanı'nın da hizmete açıldığı törene, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ile Antalya protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

RESMİ GEÇİT TÖRENİ
Resmi törenin ardından, CHP ve bazı sivil toplum kuruluşları da anıta çelenk koydu. Tören, Antalya Valiliği'nde gerçekleştirilen tebrik töreniyle devam etti. Daha sonra Cumhuriyet Caddesi'nde resmi geçit töreni düzenlendi. Vatandaşların ellerinde bayraklarla takip ettiği geçit törenini aralarında Uzakdoğulu turistlerin de olduğu yabancı turistlerin de izlemesi dikkat çekti. Tören, halkoyunu gösterisi ile günün anlam ve önemini anlatan şiir ve konuşmaların ardından sona erdi.

ALANYA
BÜYÜK Taarruz'un 95'inci yıldönümü kutlamaları Alanya'da Hükümet Meydanı'nda başladı. İlçe protokolü ile vatandaşlar kutlamalarda hazır bulundu. Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla sona erdi.

KUMLUCA
KUMLUCA'DA yapılan törende günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Cemile Sultan Çalışır, Necip Fazıl Kısakürek'in Sakarya Türküsü şiirini okurken duygusal anlar yaşandı.

KAŞ
KAŞ'TAKİ kutlamalar Kaymakam Bilgihan Bayar'ın makamında tebrikleri kabulüyle başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasından sonra Kaymakam Bayar ve Belediye Başkanı Halil Kocaer gaziler ve şehit yakınlarıyla kahvaltıda buluştu.

ISPARTA
ISPARTA'DA kutlama programı Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Tören protokolün vatandaşları selamlamasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Piyade Yüzbaşı Erhan Aybek yaptı. Tören, resmi araçların geçişi ile sona erdi.

BURDUR
BURDUR'DA gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Topçu Yüzbaşı Özgür Elmas yaptı.

DEMRE
DEMRE Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen kutlamalara, protokolün yanı sıra gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Şen günün anlam ve önemi anlatan konuşma yaptı.

SERİK
SERİK'TE saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kaymakam Haluk Şimşek'in makamında tebrikleri kabul etmesiyle tören sona erdi.

BİZE ULAŞIN