Bayrama hazırız

Kurban Bayramı’nın huzurlu geçirilmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Başta emniyet olmak üzere tüm kamu kurumları gerekli tedbirleri aldı

Bayrama hazırız
Antalya'da Kurban Bayramı'nın huzurlu geçirilmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Kurbanlık satışları belirlenen noktalarda bugün ve yarın da devam edecek. Bölgede bayram boyunca yağış beklenmediği ve sıcaklıkların 32 ile 36 derece arasında seyredeceği açıklandı.

TÜM TEDBİRLER ALINDI
Kurban Bayramı'nda vatandaşların rahat ve huzurlu bir tatil geçirmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşları seferber oldu. Emniyet, il sağlık ve sosyal hizmetler il müdürlüklerine gerekli talimatlar verilerek, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri için gereken önlemler alındı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken ASAT, zabıta ve itfaiyede önlemler.

DİN GÖREVLİLERİ HAZIR
Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Andızlı, Uncalı ve Kurşunlu mezarlıklarında arife günü ve bayramda din görevlileri vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak. Arife günü ve bayram boyunca Uncalı'dan Kurşunlu Mezarlığı'na ring servisler kalkacak. Büyükşehir Belediyesi, bayramda kaçan firari kurbanlıklar için bayrama özel 'Hayvan Yakalama Timi' kurdu. Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar ALO 153 numaralı telefondan yardım isteyebilecek.

POLİSTEN BAYRAM ÖNLEMLERİ
Antalya Emniyet Müdürlüğü de 26 Ağustos Cumartesi günü sabahından itibaren 'huzur' planlarını hayata geçirdi. İl genelinde asayiş, güvenlik ve trafik tedbirleri için 12 bin 926 polis görev yapacak.

BİZE ULAŞIN