Herkes ölüme bakmış

Herkes ölüme bakmış

Antalya’da tatilini geçirdikleri otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit’in son anları görüntülere yansıdı. Küçük çocuğun herkesin gözü önünde ölüme gittiği ortaya çıktı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 31.08.2017
Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelin havuzunda boğularak yaşamını yitiren 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı'nın göz göre göre ölüme gittiği belirlendi. Atakan Yiğit'in havuza girdikten sonra boğulduğu sırada cep telefonu çekilen görüntülere yansıdığı ortaya çıktı.

O AN GÖRÜNTÜLERE YANSIDI
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Türkiye'yi yasa boğan 6 yaşandaki çocuğun 5 yıldızlı otel havuzunda boğulması olayının ayrıntıları üzüntüleri ikiye katladı. Hatice ve Ersin Arı çiftinin kızları ve oğulları ile çıktıkları bayram tatilinde oğulları Atakan Yiğit'in boğulma anı cep telefonu görüntülerine yansıdı. Bir tatilcinin eşini ve kızını havuzda oynarken cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde, boğulan Atakan Yiğit'in havuzun ortasında hareketsiz halde yattığı görüldü.

KİMSE DURUMU FARK ETMEMİŞ
Babasının şezlongun yanına bırakıp terlik almaya gittiği çocuğun hemen önündeki havuza atladıktan sonra suyun yüzeyinde hareketsiz durduğu görüntülere yansırken, çevresindeki tatilcilerin çocuğu fark etmediği görülüyor. Suyun yüzeyinde hareketsiz yatan Atakan Yiğit'in çevresindeki diğer çocuklar havuza atlayıp yüzüyor, aileleri de onlarla oynuyor. Görüntüde, havuzdaki bir erkek tatilci, hemen yanındaki Atakan Yiğit'in suda yüz üstü yattığını görüyor, ancak daldığını ya da oynadığını düşünerek başka yöne doğru yüzmeye devam ediyor.

KOLLUK VE SİMİT YOK
Ailenin otel yönetimini, otel yönetiminin de aileyi ihmalle suçladığı olayın delil olacak nitelikteki görüntülerde hayatını kaybeden Atakan Yiğit'in havuzda kolluksuz ve simitsiz olduğu dikkat çekiyor.

EVLADA SON GÖREV
Atakan Yiğit Arı'nın cenazesi memleketi Eskişehir'de defnedildi. Küçük Atakan Yiğit'in cenazesi, Tepebaşı Camisi'nde kılınan namazın ardından Yusuflar Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Cenaze törenine, anne Hatice ve baba Ersin Arı, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca ile çok sayıda vatandaş katıldı. Oğlunun tabutunu öpen ve ayakta durmakta zorluk çeken baba Ersin Arı'yı yakınları teskin etti. Dün otelde inceleme yapan jandarma, görgü tanıklarının ifadesini aldı, havuz suyunu boşalttırıp ölçüm yaptı ve görüntülere el koydu.
BİZE ULAŞIN