Çifte coşku yaşandı

Antalyalılar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, Büyükşehir’in yeniden düzenlemeler yaptığı Cumhuriyet Meydanı da Murat Boz konseriyle açıldı

Çifte coşku yaşandı
Antalya, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı çifte coşkuyla kutladı. Zafer Bayramı'nın 95'inci yıldönümü kutlamaları ve Cumhuriyet Meydanı'nın yeni düzenlemesinin açılışı gerçekleştirildi. Şarkıcı Murat Boz, kutlama ve açılış nedeniyle Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda konser verdi.

ADINA YAKIŞIR OLDU
Konser öncesinde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hem Zafer Bayramı'nı kutladıklarını hem de Cumhuriyet Meydanı'nın yeni düzenlemesinin açılışını yaptıklarını belirtti. Türel, Cumhuriyet Meydanı'nı adına yakışır bir meydan yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Cumhuriyet Meydanı'nın yıllardır birçok tarihi olaya ev sahipliği yapan, Antalyalıların buluşma noktası olduğunu belirten Türel "Meydanı 1,5 kat büyüten ilk etap çalışmaları tamamladık" dedi.

KİMSE BİZİ BÖLEMEYECEK
30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını da belirten Türel, "95 yıl önce işgal ordusuna karşı kılıç ve tüfekle ama milli birlik ve beraberlikle karşı duran Türk milleti, bugün de yarın da aynı ruh ve inançla hürriyet ve istiklal mücadelesi verecektir. Hiçbir güç bizi bölemeyecek ve tuzağa düşüremeyecektir. Her zaman Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi bir ve beraber olacağız. Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız Antalya'da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu. Açılışta konser veren sanatçı Murat Boz, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Cumhuriyet Meydanı'nın konserli açılış törenine katılanlar arasında Başkan Menderes Türel'in yanı sıra Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere de vardı.
BİZE ULAŞIN