Şehitler unutulmadı

Kurban Bayramı arifesinde şehitlik ve mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Yakınlarının mezarlarına ellerindeki çiçeklerle akın eden vatandaşlar dua etti

Şehitler unutulmadı
Antalya'da Kurban Bayramı arifesinde şehitlik, Uncalı ve Andızlı mezarlıkları ziyaretçi akınına uğradı. Ellerindeki Kur'an-ı Kerim ve çiçekler ile yakınlarının mezarlarına akın eden vatandaşlar dua etti. Şehit anneleri ise oğullarının resimlerini öperek, "Sağ olsaydın sen bana gelirdin. Sen gelemedin, ben geldim" diyerek gözyaşı döktü.

SAVRAN TEK TEK BAYRAMLAŞTI
Antalya Garnizon Komutanı ve 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Tahir Savran da sabahın ilk saatinden itibaren şehitlikteydi. Evlatlarını ve yakınlarını ziyarete gelen şehit aileleri ile tek tek konuşup gönül alan Savran, "Şehitlik bir onurdur. Şehitlerimiz Peygamber Efendimize komşu oldu. Onları her zaman saygı ve minnetle anacağız. Sizlere sahip çıkmak boynumuzun borcudur" dedi.

ÜCRETSİZ ÇİÇEK DAĞITTILAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi görevlileri mezarlık ziyaretine gelen vatandaşları kapıda karşıladı. Kolonya, şeker ve bayram çikolatası ikram eden görevliler, vatandaşa ücretsiz çiçek dağıttı. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde ateş açılması sonucu şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu'nun Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan babası Osman ve annesi Zehra Ağaroğlu, yağmurlu havaya rağmen oğullarının mezarına giderek, çiçeklerini yenileyip, etrafını temizledi. Şehidin annesi Zehra Ağaroğlu, "Bizim için bayram vatan hainlerinin cezalarını bulduğu gün olacak. O hainler bu dünyada cezalarını bulacak inşallah" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN