Manzara değişmedi

Antalya Doğuyaka Mahallesi’ndeki kurban satış ve kesim yerinde bu yıl da manzara değişmedi. Polisin tedbirine rağmen Gazi Bulvarı’nda trafik yine kilitlendi

Manzara değişmedi
Antalya'da Kurban Bayramı'nın ilk günü, belediyelerin belirlediği kurban kesim yerleri vatandaşlarla doldu taştı. Bayram namazı sonrası kurban kesim yerlerine koşan Antalyalılar akşam saatlerine kadar kurban kesme telaşı yaşadı. Muratpaşa Belediyesi'nin Doğuyaka Mahallesi Gazi Bulvarı kenarında belirlediği kurban satış ve kesim noktasında ise her yıl olduğu gibi istenmeyen görüntüler oluştu. Yaşanan ilkel görüntü dünya kenti Antalya'ya yakışmadı.

SATIŞ YERİNDE KESİM
Tüm çalışmalara rağmen satış noktası kan bataklığına döndü. Bu duruma rağmen vatandaşlar kurbanlıklarının kestirmek için özel kasaplara 50 lira vermek için yarışa girince ortalık karıştı. Tüm uyarılara rağmen küçücük çocukların gözü önünde kesim yapmakta da bir sakınca görülmedi. Antalya'da kurban kesen bazı vatandaşlar ise yasaklara aldırış etmeyip kentin değişik noktalarında kesim yaptı. Bazıları ise yol kenarındaki uyarı tabelalarına kurbanlarını asarak ilginç görüntüler oluşturdu.

YOLCULAR ZOR YETİŞTİ
Kent merkezinden havalimanı istikametine kilitlenen yol, trafik ekiplerinin tüm uğraş ve uyarılarına rağmen tıkanırken ana arterin bir şeridi park yeri oldu. Trafik zaman zaman tek şeride düşünce ortalık karıştı, sinirler gerildi. Antalya- Alanya ve Antalya-Havalimanı arasında trafik 4 saat boyunca aksadı. Onlarca tur aracı turistleri uçağına zamanında yetiştirmek için ter döktü. Sabah saat 07.00'de itibaren önlem alan trafik polisi, karakol ve asayiş ekipleri bölgenin normale dönmesi için büyük çaba harcadı. Ancak yolun kilitlenmesine engel olamadı. Gazi Bulvarı'ndaki trafik aksaması gün boyu sürdü.

BIÇAK BACAĞINA SAPLANDI
Öte yandan aşçı Caner Çankaya ise kurban kestirmek için geldiği alanda talihsiz bir kaza yaşadı. Elindeki poşetin içindeki kasap bıçağı kaza ile sağ bacağına saplandı. Kan kaybını önlemek için bacağı iple bağlanan Çankaya'nın yardımına sağlık ekipleri yetişti. Kendisinin kasap olmadığını vurgulayan Caner Çankaya, "Bana acemi kasap falan yazma. Ben aşçıyım" diyerek uyarıda bulundu.
BİZE ULAŞIN