Çavuşoğlu’dan ‘bayram’ turu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Fitneye izin vermeyeceğiz” derken, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, “Her şey Türkiye için” sözleriyle birliktelik mesajları verdi

Çavuşoğlu’dan ‘bayram’ turu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'da AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. Partililere seslenen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

FİTNEYE YER YOK
Siyasette bireyselciliğe yer olmadığına vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, "Davada biz var, ben yok. Ben bakanım, ben buyum, şuyum olmaz. Yükü de paylaşacağız her şeyi de. Bencillikle olmaz. Fitne yapmayacağız ve fitneye kanmayacağız. Birbirimizin arkasından konuşmayacağız. Samimi ve içten olacağız. Doğal olacağız. AK Partiliye bu yakışır. Bu milletin bizden beklentisi var" dedi. Bakan Çavuşoğlu, insani yardımda Türkiye'nin bu yıl ABD'yi geçeceğini belirtti. Dışişleri Bakanı, "Yüzyıldır böyleydi, bir yüzyıl daha mazlumların Türkiye'den beklentileri olacak. Biz susarsak hiç kimse konuşmaz. Biz duymazsak herkes sağır olur. Biz görmezsek herkes kör olur. Bu kutlu yolculukta bu hedefimize ulaşmak için çok çalışmalıyız" diye konuştu.

DAHA ÇOK İHTİYAÇ VAR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı konuşmada Bakan Çavuşoğlu gibi birliktelik mesajı verdi. AK Parti'nin başarısının Türkiye'nin başarısı demek olduğunun altını çizen Türel, "Birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyaç var. Güçlü Türkiye için birlik olmalıyız. Türkiye'nin başarısı, AK Parti'nin başarısı anlamına geliyor" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu beraberindekilerle birlikte partililerle bayramlaştı ve karanfil dağıttı. Bayramlaşma programına dün de devam eden Bakan Çavuşoğlu, Kumluca, Demre, Finike ve Kaş'ta vatandaşlarla buluştu. Bakan Çavuşoğlu partililer ve halkla bayramlaştı.

KONUKLAR VARDI
Törene AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, İbrahim Aydın, Atay Uslu ile ilçe belediyelerin başkanları ve partililerin yanı sıra, Somali Land Yatırım ve Ulaştırma Bakanı Ali Hassan Mohammed ve Almanya'nın Türk kökenli milletvekili Mustafa Erkan da katıldı.
BİZE ULAŞIN