TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Pul mübadelesi müdavimleri

Çocukluklarından itibaren pul toplamaya başlayan pul koleksiyonerleri, her hafta düzenlenen pul mübadelelerine katılıyor

Pul mübadelesi müdavimleri
Antalya'da her hafta salı akşamları düzenlenen pul mübadelesine katılan pul meraklıları, paranın kullanılmadığı mezatta pullarını takas ediyor. Antalya Filateli Derneği (Pul Koleksiyoncuları) Başkanı Mehmet Ceyhun Altın, 2007'de kurdukları derneğin 55 üyesiyle aktif olarak yaşamını sürdürdüğünü söyledi. Üyelerin her hafta salı akşamları bir araya gelerek pul takası yaptıklarını anlatan Altın, "Ticari olarak bu işi yapmadığımız için herkes fazlalığı ne varsa onu elden çıkarıyor. Bunu bir hobi olarak devam ettiriyoruz" diye konuştu.

SEMİNERLER VERİLİYOR
Turizmci, akademisyen, doktor, emekli asker ve birçok meslekten üyeleri bulunduğunu kaydeden Altın, dernek üyelerinin her yıl belirli zamanlarda yapılan milli pul sergilerine de katıldıklarını dile getirdi. Altın, dernek olarak okullarda pulla ilgili eğitimlerin yanı sıra çeşitli kurumlara pul ve filateli seminerleri verdiklerini belirtti.

KAFA SÜREKLİ DOLUP BOŞALIYOR
Pul koleksiyoneri, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aygen Yılmaz "Pul koleksiyonculuğu Alzheimer hastalığına yakalanmama sebebi yaratıyor. Çünkü kafayı sürekli çalıştırdığınız, kafayı sürekli doldurup boşalttığınız için hastalığın koleksiyoncularda daha az görüldüğü söyleniyor. Tavsiye edebileceğim bir hobi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN