‘Trafik canavarı’nın polisle son imtihanı

Burdur’da polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan motosikletli ortalığı birbirine kattı. Bir araca çarpan, bir polisi de yaralayan Murat Yalçın tam bir trafik canavarı çıktı

‘Trafik canavarı’nın polisle son imtihanı
Burdur'da, motosikletle aşırı hız nedeniyle radara giren 29 yaşındaki Murat Yalçın, önce 'Dur' ihtarında bulunan polis memuru H.V'ye çarptı, sonra bir otomobile çarparak refüje savruldu.

Polise de çarpıp kaçtı
Ankara'dan Antalya yönüne seyreden 3 kişilik motosikletli grup, Antalya- Burdur karayolunda hız ihlali yapınca radara girdi. Polis, motosiklet sürücülerini Burdur Organize Sanayi Kavşağı'nda durdurmak istedi. 'Dur' ihtarına uymayan 3 sürücü motosikletleriyle kaçmaya başladı. Bu sırada gruptan Murat Yalçın'ın kullandığı 06 BH 0809 motosiklet kontrol noktasındaki polis memuru H.V'ye çarptı. Buna rağmen durmayan sürücü, Bülent Ecevit Bulvarı'nda Özgür Nas yönetimindeki 34 BV 2580 plakalı otomobile yandan çarparak refüje yuvarlandı. Motosikletle sürüklenen ve başında kaskı bulunan Murat Yalçın, sol bacağından yaralandı.

Bir sürücü aranıyor
Polis memuru H.V. ile birlikte hastaneye kaldırılan Yalçın, tedavisinin tamamlanmasından sonra polis merkezine götürüldü. Yalçın'a 5 bin 439 lira trafik idari para cezası yazıldı. Yalçın'ın ehliyetine de son bir yılda üç kez 100 ceza puanı alması nedeniyle el koyuldu. Motorcu gruptan İlker İleri de ikinci kontrol noktasında yakalanırken, kaçan diğer motosikletlinin yakalanmasına çalışılıyor.

Bir yıl içinde 3 kez 100 ceza puanı aldı
Radara yakalandığı için polisin durdurmaya çalıştığı Murat Yalçın kaçmaya çalıştı. Yalçın'ın tam bir trafik canavarı olduğu ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN