Afife anne şefkati

Burdur’un Yeşilova ilçesi Gençali Köyü'nde yaşayan 85 yaşındaki Afife Özmen, mal varlığını vasiyetname ile Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

Afife anne şefkati
Burdur'da yaşayan ve çocuğu bulunmayan, 4 yıl önce de eşini kaybeden Afife Özmen, kendisine ait tarla, bahçe, eşya, ev, bankadaki 26 bin liradan oluşan tüm mal varlığının öldükten sonra Mehmetçik Vakfı'na kalması için vasiyetname hazırladı. Vasiyetnameyi noterde tasdik ettiren Özmen, bir nüshasını da Mehmetçik Vakfı'na verdi. Afife nineye duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür belgesi verildi. Özmen, eşi ölmeden önce mal varlığını bağışlama kararı aldıklarını söyledi. Hayatı boyunca insanlara yardım etmek için çaba gösterdiğini aktaran Özmen, darda kimi görse imdadına koştuğunu dile getirdi. Öldükten sonra malını, çocuğu gibi sevdiği asker ve yakınlarına vermek istediğini ifade eden Özmen, "Vatanını, canı pahasına koruyan Mehmetçiklere büyük sevgi besliyorum. Ne zaman sıkışsam, komutanlardan yardım almışımdır. Bu yüzden vakfa bağışta bulundum. Mal varlığım askerlerime helali hoş olsun" dedi.

İYİLİKSEVER BİRİ
Gençali Köyü Muhtarı Osman Kabay, hayırsever Afife Özmen'e tüm işlerinde yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. Özmen'in herkese yardım ettiğini vurgulayan Kabay, "Afife anne köyde yardıma ihtiyacı olanlara, muhtarlığımızın parke taşı ve soğuk su çalışmalarına, ilçedeki okullara hep destek vermiştir. Tam bir iyiliksever" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN