2018’e hazırlanıyorlar

2018 yılında Avrupa pazarında artış yaşanacağına dair veriler alan turizmciler, büyük acentelerle görüşüp yeni planlamalar yapıyor

2018’e hazırlanıyorlar
AKDENİZ Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, AKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu ve AKTOB Genel Sekreteri Yeliz Gül Ege, Thomas Cook yöneticileri ile bir araya geldi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ARTIŞ
Toplantıda, Avrupa Pazarı'nda 2017 yılı değerlendirilerek, 2018 yılına yönelik satış ve uçak planlaması görüşüldü. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, "Mevcut talep artışının 2018 yılında da sürdürülebilirliğini sağlamak için bir araya geldiğimiz Thomas Cook yöneticileri ile rakip destinasyonların durumu ve 2018 yılı için yapılması gerekenleri konuştuk. Antalya'nın özellikle 2014 ve 2015 yılındaki talep yapısına ulaşması için yapılması gerekenleri görüştük" diye konuştu.

PLANLAMA YAPILIYOR
Türkiye satışlarının Avrupa Pazarı'nda 2018 yılında da artış göstereceğine dair verilerin alındığını ifade eden Yağcı, "Bu nedenle uçak sayısı artırılarak planlamalara gidilecek. Fiyatların önümüzdeki yıldan itibaren 2014 yılına yakın daha sürdürülebilir bir zemine oturmasını da bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN