Ceza çözüm olmadı

Antalya’da 30 bin motosiklette denetim yapıldı. 22 bin motosiklet kusurlu çıktığı için ceza yazıldı, 5 bin 800’ü ise trafikten men edildi. Cezalar usulsüz kullanımın önüne geçemedi

Ceza çözüm olmadı
Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, yılın 7 ayında denetim yaptığı 30 bin motosikletten 22 bini hakkında cezai işlem uyguladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Antalya'da bulunan trafiğe kayıtlı araç sayısı 983 bin 286. Bu sayının yüzde 26,8'ini motosiklet oluşturdu. Antalya, 263 bin 362 motosiklet sayısı ile 276 bin 732 olan İstanbul'dan sonra 2. sırada yer aldı.

22 BİN SÜRÜCÜYE CEZA YAZILDI
Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte sayıları hızla artan motosikletler üzerinde sık sık uygulama yapıyor. Özellikle ölümlü trafik kazalarına en çok motosikletlerin karışması ekiplerin dikkatini bu yöne çeviriyor. Trafik ekipleri 2017 yılının 7 ayında 30 bin 287 motosiklet üzerinde denetim yaptı. Denetimlerde eksiklerinden dolayı 22 bin 86 motosiklet sürücüsü hakkında cezai işlem yapıldı, 5 bin 803 motosiklet trafikten men edildi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK
Motosikletler üzerinde yapılan denetimlerin artarak sürdüğünü anlatan İl Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Cem Gencer, "Sürücülere kask takmaları, kurallara uymaları konusunda broşür dağıtarak, uygulamalar yaparak uyarıyoruz. Bu şekilde ölümlü ve ciddi yaralanmalı kazaların önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN