Huzurun adresi Üçağız

Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Üçağız Mahallesi tarihin, doğa ve denizin içinde tatil yapmak isteyenlerin adresi oldu

Huzurun adresi Üçağız
Likya Birliği'nin en küçük kentlerinden biri olan Theimussa Antik Kenti ile iç içe olan Antalya'nın Demre ilçesindeki Üçağız Mahallesi, doğal güzelliğiyle ilgi çekiyor. Mavi yolculuğa çıkanların da uğrak yeri olan doğal bir liman konumundaki Üçağız'a gelenleri Rumlardan kalan taş evler karşılıyor. Sahilde, begonviller arasındaki balıkçı lokantaları, taş evlerden oluşan pansiyonlar deniz tutkunlarını çekiyor.

MYRA ANIT MEZARLARI
Üçağız'ın hemen kıyısındaki Likya lahitlerinin bulunduğu nekropol, denizden geçenleri selamlıyor. Bir aradaki Likya lahitleri bölgeye farklı bir anlam kazandırıyor. Lahitlerdeki yazıtlarda, bu lahitte yatan kişinin Myra vatandaşı olduğu yazıyor. Birinci Derece Arkeolojik ve Doğal SİT alanı olan Üçağız koruma altında. Öndeki tahta iskeleler, irili ufaklı yüzlerce tekneyle dolu.

EŞSİZ TEKNE TURU İMKANI
Üçağız'a gelenlerin en büyük tutkusu tekneyle eşsiz güzellikteki koylara açılmak. Burada denizin ve güneşin tadını çıkarmak, bölgedeki Kaleköy, Batık Kent, Tersane Koyu gibi yerleri gezmek. Üçağız, Demre'ye 20 kilometre, Kaş'a 45 kilometre. Üçağız'a araçla da tekneyle de gidilebilir.
BİZE ULAŞIN