Kıtalararası Antalyaspor

Antalyaspor’un 29 kişilik kadrosunda 15 yabancı oyuncu var. Ancak bu oyunculardan 14’üne lisans çıkarabilen Akrep, 4 kıta ve 9 ülkeden futbolcu barındırıyor. Yerlilerden 5’i ise gurbetçi

Kıtalararası Antalyaspor
Antalyaspor, yeni sezon öncesi kadrosunu şekillendirdi. Bu sezon 11 futbolcu transferine imza atan Antalyaspor'un 29 kişilik kadrosu tam bir kıtalararası takım hüviyetine büründü. Kırmızı- beyazlı forma altında 4 kıtadan oyuncu bulunuyor. Yabancı futbolcuların sayısı ise 15'e ulaştı. Yabancılar, 9 farklı ülkenin pasaportunu taşıyor. Yerli futbolcu sayısı ise 13'te kaldı. Bunların 5'i de altyapılarını Avrupa'da almış oyuncular.

BREZİLYA AĞIRLIKTA
Antalyaspor'un yabancı oyuncu sayısı, son yapılan William Vainqueur transferiyle 15'e ulaşmış durumda. Bu oyunculardan 6'sı Brezilyalı, 3'ü Fransız. Takımda, Fildişi Sahili, İsviçre, Fas, Çekya, Belçika ve Kamerun'undan da 1'er futbolcu bulunuyor. Kıtalara dağılım yapıldığında ise Türkler hariç, Avrupa kıtasından 6, Amerika katısından 6 ve Afrika kıtasından ise 3 futbolcu Antalyaspor adına mücadele verecek. Antalyaspor'da bulunan 15 yabancı futbolcudan 1'i ile yolların ayrılması bekleniyor. Takımlar sadece 14 yabancı oyuncu ile sözleşme yapabiliyor. Bu durumda kadroda yer alan 15 yabancı oyuncudan 1'i gönderilmek zorunda, ya da devre arasına kadar kadronun dışında tutulacak.

ALTYAPIDAN 4 OYUNCU
15 yabancısı bulunan Antalyaspor'un yerli oyuncu sayısı ise 14'te kaldı. Azınlıkta kalan yerlilerin 5'i de gurbetçi futbolcu. Aydın Karabulut, Deniz Kadah, Emre Güral ve Nazım Sangare Almanya, Harun Alpsoy ise İsviçre kökenli. Yerli olarak başka illerden gelen futbolcular ise Ferhat, Ozan, Sakıb, Salih ve Yekta. Geri kalan yerliler ise Antalya altyapısından yetişen Zeki, Musa, Doğukan ve Yusuf.
BİZE ULAŞIN