TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Kızını görmek istiyor

Mersin’in Tarsus ilçesinde 6 yıl önce geçirdiği tren kazasında sol eli ve her iki ayağını bilekten kaybeden Rıdvan Paça, eşi tarafından Belçika’ya götürülen kızını görmek istiyor

Kızını görmek istiyor
Mersin'in Tarsus ilçesinde 6 yıl önce geçirdiği tren kazasında sol eli ve her iki ayağını bilekten kaybeden 22 yaşındaki Rıdvan Paça, eşi tarafından Belçika'ya götürülen kızını görmek için çalmadık kapı bırakmadı. Antalya'nın Lara Plajı'nda çadırda yaşayan bedensel engelli genç destek istedi.

SOSYAL MEDYA EVLİLİĞİ
Bedensel engelli Rıdvan Paça, sosyal medya üzerinden Belçika'da yaşayan 21 yaşındaki Yasemin Paça ile tanıştığını ve 27 Nisan 2015'te Tarsus'ta dünyaevine girdiklerini söyledi. Eşi ile 6 ay birlikte yaşadıklarını anlatan Paça, "Eşim çocuğumuzun çifte vatandaş olması için Belçika'da doğum yapmak istediğini söyledi. Belçika'ya gidip orada doğum yaptı. Eda ismini verdiğimiz kızımı alıp yaklaşık 1.5 yıl önce Tarsus'a yanıma geldi ve 1 ay kadar kaldı. 'Ben gideyim, biraz para biriktireyim sen de evimizi daya döşe, mutlu mesut yaşayalım' diyerek tekrar Belçika'ya geri döndü. Bu gidişin ardından bir daha iletişim kuramadım. Tüm yetkili mercilere başvurmama rağmen sonuç alamadım. 2 yaşına giren kızıma 1.5 yıldır hasretim" dedi.

DEVLETİM YARDIM ETSİN
Kızına kavuşmak için valiliğe, kaymakamlığa ve savcılığa başvuru yaptığını kaydeden Paça, "Herkes 'Yurtdışı bir şey yapamıyoruz' diyor. Avukat tutacak param yok. Halen resmi olarak evli görünüyorum ve boşanamıyorum. Eşim ne yapmaya çalışıyor onu da anlamıyorum. Devlet büyüklerimden herkese sesleniyorum. Ne olur bana yardım edin ve elimden tutun" ifadelerini kullandı.

BÜTÜN HAYATIMI VERİRİM
Çocuğunu bir dakika görmek için hayatını vermeye hazır olduğunu vurgulayan Paça şunları söyledi: "Kızımı göstersinler bütün ömrümü alsınlar. Onu çok özledim. Bir kere olsun saçını okşayıp ayağını öpeyim yeter. Eşim boşanmak istiyorsa boşanayım. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bana yardım edip bir iş bulmamı sağlarlarsa ne iş verirlerse yapmaya hazırım. Çünkü kızımın velayetini almak istiyorum. İnşallah kızıma kavuşacağım ve bu ümitle yaşıyorum." Paça, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ayaklarına taktırdığı protezinde kırılmalar olduğu için ayaklarının zarar görmeye başladığını da sözlerine ekledi. (İHA)

İKİ AYAĞI VE BİR ELİ YOK
Plajda yaşadığı çadırda çevredeki vatandaşların verdiği yiyeceklerle beslenen Paça, "6 sene önce trende seyir halinde giderken karşıdan gelen trenin altında kalarak, iki ayağım ve sol elim koptu. Hastanede 1.5-2 sene yattım. Allah düşmanımın başına vermesin. Çok zorluklar çektim. Düşenin dostu olmuyor. Düştüm, benim yanımda kimse kalmadı. Tarsus'ta kimse bana iş vermedi. Ben de Antalya'ya gelmek zorunda kaldım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN