Son onay vatandaştan

Boğaçayı Projesi içinde yapılacağı gerekçesiyle eleştirilen yat limanının sahile alınması eleştirileri sonlandırdı. ÇED toplantısına katılanlar memnun ayrıldı

Son onay vatandaştan
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin 'çılgın projesi'nin önemli bir parçası olan Boğaçayı Yat Limanı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 'ÇED Raporu Halkın Katılımı Toplantısı' düzenlendi. Toplantıya projenin hayata geçeceği bölgede yaşayan vatandaş ve muhtarlar katıldı. Daha önce Boğaçayı'nın içine yapılacağı gerekçesiyle eleştirilen yat limanının sahil bölümüne yapılacağının açıklanması projeyle ilgili eleştirileri sonlandırdı.

LİMAN VE YAŞAM ALANI OLACAK
Proje hakkında bilgi veren proje sorumlusu Hüseyin Karışan, projenin sadece liman bölümünün 250 milyon liraya mal olacağını ve 15 yıl içinde kendisini amorti edeceğini açıkladı. Karışan, projenin 25 yıllık rüzgar ve dalga raporlarına göre, fırtınadan etkilenmeyecek şekilde yapılacağını söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin de limanın yanı sıra yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda park, ticaret ve konser alanları gibi yaşam alanlarının yer alacağını belirtti.

ELEŞTİRİLER SONLANDI
Antalya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Ali Keleş ise, Boğaçayı içinde yat limanına karşı olduklarını ama bu haliyle bir sorun olmadığını söyledi. CHP eski Antalya Milletvekili Gürkut Acar, projenin Boğaçayı içinden sahile alınmasının olumlu olduğunu kaydetti. CHP İl Başkan Yardımcısı Cengiz Gülebay da projede yapılan değişim için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı İlhami Kaplan ise projelere karşı durmak için aceleci olunmaması çağrısı yaptı. Antalya Limanı'nın doğusuna, yapılacak yat limanı, en büyüğü 80 metre olmak üzere 462 yat kapasiteli olacak.
BİZE ULAŞIN