Dik dur eğilme

Transferin bitimine 2 gün kala menajeri ile birlikte ‘Gidiyoruz’ diyerek kriz yaratan Samuel Eto’o’nun planları tutmadı. Taraftar Başkan Öztürk’e destek verdi, Öztürk de sert çıktı

Dik dur eğilme
Önce menajer Wilfried De Happi, ardından 'Antalyaspor kaptanı' Samuel Eto'o. Peş peşe yaptıkları açıklamalarla yarınki Galatasaray maçı öncesi, 'Mutlu değiliz, saygı görmüyoruz, ayrılmak istiyoruz' ifadeleri kriz yarattı. Eto'o'nun 'Beni diğer oyuncularla aynı kefeye koyamazsınız' sözleri ile Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın 'Takımda ücret dengesizliği oluştu' ifadeleri, asıl sorunun Samir Nasri'nin Eto'o'dan daha fazla kazanması olduğunu gösterdi.

A SPOR'A BAĞLANDI
Transferin bitimine 2 gün kala, Antalyaspor yönetiminin elinin zayıfladığı anda yapılan bu çıkış geri tepti. Konu ile ilgili noktayı ise Başkan Ali Şafak Öztürk koydu. Önceki gece A Spor'a bağlanan Öztürk, "Her canı isteyen 'Ben gidiyorum' deyince gidemez yani. Öyle bir durum yok. Giderse, hiçbir kulübün ekmeğine yağ sürecek gibi değil, kulübü tatmin edecek bir şekilde gider. Chelsea ve Sampdoria'daki döneminden daha iyi 3 yıllık bir kontratı var. Bu kulübün adı Eto'o'spor değil Antalyaspor'dur" ifadelerini kullandı. Oyuncunun konuşma şeklinden 'saygı' denilirken ima edilen şeyin belli olduğunu kaydeden Başkan Öztürk, "Kulübün onuru ve gücü var. Ben hata yaptığını ve mahcup olacağını da düşünüyorum. Her futbolcu isteyince kontratı artırılacak diye bir şey yok. Bu açıklamalar devam ederse en ağır cezayı vereceğiz. Oyuncunun keyfine göre olmuyor o işler. Her arıza çıkaran oyuncu ile kontratı değerlendirme olursa işin içinden çıkamazsınız. Ortada bir anlaşma var ve oyuncu buna saygı duyacak" dedi.

TARAFTAR SAFINI BELLİ ETTİ
ANTALYASPOR taraftarı Eto'o krizinde yönetimden yana tavır koydu. Sosyal medyada Başkan Ali Şafak Öztürk'ü destekleyen mesajlar verildi. Yarınki Galatasaray maçında Öztürk'e destek verilmesi gerektiği ifade edildi. 07 Gençlik Grubu lideri Gürhan Güneyli de "Baba dedik, fahri hemşerilik payesi verdik, bağrımıza bastık. Dünyada 36 yaşında kaç futbolcu 3.5 milyon euro maaş alıp üstüne zam istemiş. Her transfer döneminde kendini satmaya çalışması bıktırdı. Samuel Eto'o emekliliğini garanti altına almak istiyor. Gerekirse kulübede bekletilmeli. Hiç bir futbolcu Antalyaspor'dan üstün değildir" dedi. İşte bazı taraftarların sosyal medyadaki yorumları:
BİZE ULAŞIN