Okullara dijital göz

Vali Münir Karaloğlu başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı. Antalya’da riskli bazı okullar ve çevresinin kamera ile izleneceği, sistemin MOBESE ile entegre olacağı açıklandı

Okullara dijital göz
Yeni eğitim öğretim yılı öncesi Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında 'okul güvenliği toplantısı' düzenlendi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi bilgilendirme yapan Vali Karaloğlu, okullar ve çevresinin kamera ile izleneceği yeni bir düzenleme yapılacağını açıkladı. İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışmasıyla Türkiye genelinde bin okul belirlendiğini anlatan Karaloğlu, "Öğrenci sayısı yüksek olan, bize göre daha riskli olan kamu ve özel okulların çevresini MOBESE dediğimiz kent güvenlik sistemine dahil ederek, oraların da polisimiz ve jandarmamız ile takibini yapacağız" dedi. Karaloğlu yakında ihaleye çıkılacağını söyledi. Vali Karaloğlu, amaçlarının okulları çocuklar için daha güvenli hale getirmek, çocuklara dışarıdan musallat olacak, kötü alışkanlıklar edinmesine vesile olacak insanlardan okul ve çevresini uzak tutmak olduğunu vurguladı. Trafik konusunda da okul çevresinde gerekli tedbirlerin alınacağının altını çizen Karaloğlu, servis araçlarıyla ilgili de gerekli tedbirleri alarak okul ve çevresini tam güvenli hale getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

KAMU VE STK TEMSİLCİLERİ
Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, ATSO Başkanı Davut Çetin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere'nin aralarında olduğu kamu ve STK temsilcileri katıldı.
BİZE ULAŞIN