Yeni yollar yakın takibe alındı

Antalya Valisi Münin Karaloğlu, toplam maliyet bedeli 825 milyon lira olan Akseki-İbradı- Derebucak karayolundaki çalışmaları yerinde inceledi

Yeni yollar yakın takibe alındı
ANTALYA Valisi Karaloğlu, yapımı devam eden Akseki-İbradı-Derebucak karayolundaki çalışmaları inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Bölgede hızlı bir çalışma olduğunu kaydeden Karaloğlu, Demirkapı Tüneli'nin kazı işlerinin tamamlandığını, beton kaplama işlerinin yapıldığını, ikinci tünelde de 5 ayrı noktadan çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Karaloğlu, "İç Anadolu Bölgesi'ni sahile farklı alternatif yollardan bağlama konusunda hükümetimizin çalışmaları var. Bu çalışmaların en önemlilerinden biri de Taşağıl'dan başlayıp Beydiğin üzerinden Konya Derebucak'a kadar ulaşacak olan güzergah. Burası tamamlandığında İç Anadolu Bölgesi'ni Akdeniz'e, Antalya'ya bağlayan en kısa ve niteliği en yüksek yollardan biri olacak" diye konuştu.

825 MİLYON LİRALIK YATIRIM
VALİ Karaloğlu, "Yol bitince Akdeniz'de üretilen sebze ve meyve gibi ürünleri iç pazarlara daha kolay ulaştırma imkanı olacak. Bunun yanında turizm imkanları daha da artacak. Yatırım toplam maliyet bedeli 825 milyon lira. Bu büyük bir yatırım. Akdeniz'i İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan çok büyük bir proje olduğu için de helali hoş olsun" dedi. İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan ikinci alternatif yol çalışmasıyla ilgili de bilgiler veren Karaloğlu, Alanya'yı Kuşyuvası mevkisi üzerinden Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerine bağlayan 11 tünelden 7'sinin tamamlandığını hatırlattı.
BİZE ULAŞIN