Avrupa usulü baskı

Avrupa’daki Türkiye düşmanlığı sınırları zorluyor. Psikolojisinin düzelmesi için Antalya’ya gönderilen 18 yaşındaki Bianca’yı Avusturya geri çağırdı. Bianca kabul etmeyince parası kesildi

Avrupa usulü baskı
Almanya'nın başı çektiği Türkiye düşmanlığında Avrupa ülkeleri sınırları zorlamaya başladı. Türk vatandaşlarına olmadık zorlukları çıkartan Avrupa bu kez kendi vatandaşlarını hedefe koydu. Türkiye düşmanlığının nerelere uzandığının göstergesi de 18 yaşındaki Avusturya vatandaşı Bianca S'nin hikayesi oldu.

ANTALYA'DA BAŞLANGIÇ
Bianca, ailesinin kendisine bakamaması ve ailevi sorunlar nedeniyle psikolojisinin bozulması nedeniyle 4 yıl önce koruyucu aile olarak sosyal pedagog olan İsabel Ergül'e verildi. Memleketi Avusturya'da psikolojisinin toparlanmasının zor olduğu gerekçesiyle İsabel Ergül'ün ülke değiştirilmesi talebi Türkiye'deki Çocuk Esirgeme Kurumu'nun bir benzeri olan Avusturya Gençlik Dairesi tarafından olumlu karşılandı. Bianca S, 2013 yılında geldiği Antalya'da adeta yeniden doğdu. Yarıda bıraktığı okuluna yeniden başladı. Antalya'nın güneşli havası Bianca'nın hayatını aydınlattı. Ancak tam bu sırada Avrupa ile yaşanan gerilim her şeyi tersine çevirdi. Bianca'yı İsabel Ergül'ün bakımına veren Avusturya Gençlik Dairesi, 18 yaşını dolduran Bianca S'nin ülkesine dönmesini istedi. 18 yaşını doldurduğu için Bianca'nın fikri soruldu. Ancak genç kız bunu kabul etmedi ve Antalya'da koruyucu ailesi olan İsabel Ergül ile kalmayı tercih etti.

DESTEK PARASI KESİLDİ
Avusturya'nın Bianca ile restleşmesi geri çağırma talebi ile kalmadı. Normalde 21 yaşına kadar devam etmesi gereken Bianca'nın destek parası ve okul harçlıkları kesildi. 12 yıldır Türkiye'de yaşayan İsabel Ergül, bunun kendilerini yıldırmayacağını söyledi. Kendi bütçeleriyle Bianca'nın bakımını üstlenmeye devam edeceklerini anlatan İsabel Ergül, konuyla ilgili Avusturya'da yargı yoluna başvurduklarını belirtti.
BİZE ULAŞIN