Bu kez müjde turizm işçisine

Turizmin iyi bir sezon geçirebilmesi için turizmciye verilen devlet desteklerinden sonra şimdi de Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, turizm işçisine ev sözünü yerine getiriyor

Bu kez müjde turizm işçisine
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektöründe çalışanlara çok küçük taksitlerle Serik'te kazandıracakları TOKİ konutlarının inşaatının yakında başlayacağını müjdeledi. Avrupa ve dünyadaki en iyi, en modern, en çağdaş, toptancı hallerinden bir tanesini Yukarıkocayatak'ta gerçekleştireceklerini söyleyen Türel, "Bu projemiz de tamam. Serik Antalya Hali'ni de böylelikle birleştiriyoruz. Ve artık burada Serik ve Antalya Hali Kocayatak'ta bir toptancı hali değil, belki bir lojistik merkezi gibi, dünyanın en iddialı projelerinden birisi olarak ortaya çıkacak" dedi. Verdiği her sözü tutma gayreti ile yollarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Türel, "En önemli işlerimizden bir tanesi de turizm sektöründe emekçiye, garibana konut yapmak projesiydi. Şimdi Yukarıkocayatak'ta dar gelirli olan turizm çalışanını ev sahibi yapacağız. Geçen Çarşamba TOKİ Başkanımızla da görüştük. Mutabakat sağlandı. 2 bin 200 konutu turizm sektöründe çalışan işçi kardeşlerimize, dar gelirli kardeşlerimize küçük taksitlerle kazandıracağız. İnşaatlar yakında başlar. Bunun da müjdesini buradan verelim. Serik için hayallerimiz büyük" ifadelerini kullandı.

30 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ
Aksu İlçe Kongresi'nde de konuşan Türel, 30 yıldır çözüm bekleyen Çalkaya'daki mülkiyet probleminin çözülmesi konusunda müjde verdi. Başkan Türel, "Hepinizin merakla beklediği Altıntaş -Güzelyurt mülkiyet problemi 30 senedir Aksu'nun kanayan yarası. Geçen Çarşamba günü Maliye Bakanlığı'nda konuyu çözdük. Birkaç hafta içerisinde Güzelyurt'ta bir plan uygulamasıyla artık tapuların üstündeki şerhler kalkacak. Herkes yerinde, kendi mülkiyetinde kalacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN