Gizem’le yeni hayat

Isparta’da boşanma aşamasına gelen çift, koruyucu aileliğini üstlendiği down sendromlu Gizem ile birbirine tekrar bağlandı. Anne Mümine, “Gizem’in sevgisiyle ayakta kaldık” dedi

Gizem’le yeni hayat
Isparta'da boşanma aşamasına gelen bir çift, yaşamını yitiren kanser hastası kızları gibi down sendromlu olan Gizem'in koruyucu aileliğini üstlendi. Gösterilen ilgi ve sevginin de etkisiyle konuşmaya başlayan Gizem ile çiftin dağılmak üzere olan yuvası kurtuldu. Mümine (47) ve Eyüp Altıntaş (58) çifti, 2011'de down sendromlu kızları Ceren'i kemik kanserinden 22 yaşında kaybetti. Kızlarını kaybetmenin acısını atamayan ve sürekli sorun yaşamaya başlayan Altıntaş çifti, boşanma aşamasına geldi.

MUTLULUĞU YAKALADILAR
Bir tanıdıklarının teklifi üzerine çift, Isparta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Sevgi Evleri'nde kalan ve merhum kızları Ceren gibi down sendromlu olan 3 yaşındaki Gizem'in koruyucu ailesi oldu. Çift, iki çocuğundan ayrı tutmadığı Gizem ile mutluluğu yakaladı. Gizem, gösterilen sevgi ve ilginin de etkisiyle konuşmaya, kendi işlerini desteksiz yapmaya başladı.UÇURUMUN EŞİĞİNDE UZANAN EL
Fedakarca Gizem ile ilgilenen Mümine Altıntaş, kızlarının ailelerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Kızı Ceren'in hayata gözlerini yummasının ardından, ailesini girdiği dağılma sürecinden Gizem'in çıkarttığını aktaran Altıntaş, umutsuzluk yaşadığı o günleri hatırlamak dahi istemediğini dile getirdi. Gizem'i ilk gördüğünde çok etkilendiğini ifade eden Altıntaş, "Sanki kızımın küçülmüş halini canlandırıyordu. Gizem'i bırakamadım, sımsıkı sarıldım. Uçurumun eşiğinde biri size el uzatır ya işte bana o eli Gizem uzattı. Yuvamızı kurtardı" dedi.


Eve ilk geldiğinde konuşamayan Gizem, sevgi dolu bir yuva sayesinde şimdi kendi ihtiyaçlarını gideriyor. Anne Mümine Altıntaş, Gizem'in her anında yanında.

AİLEYİ BİRBİRİNE BAĞLADI
Baba Eyüp Altıntaş ise ayrılma aşamasındayken Gizem'in hayatlarına girdiğine dikkati çekerek, "Gizem bizim aileye sevgiyi, birlikteliği, paylaşımı öğretti. Birbirimize bağlılığı Gizem'den öğrendik. O bize bağlandıkça, biz birbirimize bağlandık. Gizem saf sarılıyor, sevgisini saf gösteriyor. Beklentisiz, çıkarsız menfaatsiz öyle bir sevgisi var. Bunu bütünleştirdiğimizi düşünürsek harika, 'Gizemli' bir hayat çıkıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN