Mahallelinin boş ev isyanı

Yapımı yarıda kalan 2 katlı inşaata yerleşen madde bağımlıları, mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Artık sokağa çıkmaya bile korkar hale gelen mahalle halkı, BİMER’e şikayette bulundu, sonuç bekliyor

Mahallelinin boş ev isyanı
ANTALYA'NIN Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesi'nde bulunan 2 katlı bina, 5 yıl önce müteahhidi bir suçtan dolayı tutuklanınca tamamlanamadı. Zamanla evsiz ve madde bağımlılarının inşaata yerleşmesi, bölge halkını isyan etme noktasına getirdi. Muhtarlık ve belediye başvurarak önlem alınmasını isteyen mahalle sakinleri, çağrılarına cevap alamayınca çareyi BİMER'e şikayet etmekte buldu.

BALKONA ÇIKAMAZ OLDUK
Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, polisin binayı sürekli kontrol altında tuttuğunu, ancak bunun bir çözüm olmadığını söyledi. Aynı sokakta oturan Döndü Boyunlu ise engelli çocuğunun olduğuna değinerek, "İnşaat yatak odamın tam karşısında. Balkona çıktığımda ister istemez birçok şey görüyorum. Artık şikayet etmekten bıktık. Buradan geçerken korkuyorum. Nasıl önlem alınacaksa biran önce alınsın" dedi.

KESİN ÇÖZÜM BULUNAMIYOR
BİMER'e şikayette bulunan mahalle sakinlerinden Oğuzhan Yeşil ise, konuyla ilgili polise de başvurduğunu söyledi. Yeşil, polisin zaman zaman kontrol için geldiğini ancak kesin çözümün bulunamadığını söyledi.
BİZE ULAŞIN