Şampiyonluklara koşuyor

Antalya’da lise öğrencisi genç atlet Bedriye Boduc, milli takım seçmelerine hazırlanıyor

Şampiyonluklara koşuyor
Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Bedriye Boduc, atletizm dünyasının yeni yıldızı olmaya aday. Antalya'da atletizm takımının olmaması nedeniyle Tokat Anadolu Gençlik Spor'da lisanslı sporcu olarak koşmaya başlayan Bedriye Boduc'un başarı öyküsü Beden Eğitimi Öğretmeni Nezihe Kılıç Eşmeli'nin, okul seçmelerine atletizm antrenörü Engin Özel'i davet etmesiyle başladı.

5 MADALY A
Bedriye Boduc, lisanslı olduğu kulüp adına yıldızlar ve gençler Türkiye şampiyonalarında, kendisinden deneyimli ve büyük sporcularla başarılı yarışlar koştu. Son yarışında ise, 400 metrede şampiyon oldu. Yine aynı yarışta 200 metrede 2'nci, 4x100 bayrak yarışında şampiyon, 400x400 bayrak yarışında da 3'üncü olurken takım şampiyonluğu ile birlikte bir yarışta toplam 5 madalya aldı.

BEDRİYE'NİN HEDEFİ PARİS
Bedriye Boduc, hedefleri arasında ilk olarak önümüzdeki yıl liselerarası kros dünya şampiyonasında koşmak, daha sonra ise Avrupa'da şampiyonluklar yakalamak olduğunu dile getirdi. Liseli genç sporcu, asıl hedefinin ise 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN