Öğretmenlerden temizlik fırçası

Manavgat ilçesinde merkeze 110 kilometre mesafede bulunan Yeşilbağ Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu’nda öğretmenler, örnek bir çalışma ile okulu tertemiz yaptı

Öğretmenlerden temizlik fırçası
Antalya-Isparta sınırında, Manavgat'a bağlı bir dağ mahallesi olan Yeşilbağ'daki Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nun öğretmenleri, Müdür Vekili Belin Ada'nın önderliğinde, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık yapmak amacıyla önce okulun eksiklerini tespit etti, ardından hayırsever bir vatandaşın katkısıyla alınan boyalarla bütün sınıfları, koridorları, mescidi, dış duvarı ve bahçe duvarını boyadı.

MANAVGAT'A UZAK
Öğrencilerin daha rahat eğitim almaları amacıyla sınıfları tertemiz yapan öğretmenler, sıraları da okul bahçesine çıkartarak önce tadilatlarını yaptı, ardından boyadı. Müdür Vekili Belin Ada, "Küçük, şirin, yeşille doğayla iç içe bir mahallemiz var. Köyümüzden haftada iki kere, merkeze dolmuş indiği için istediğimize her an ulaşım sağlayamıyoruz. Ama mahallelimiz yardımsever, istediğimiz zaman yardım ediyor. Bu konuda bir sıkıntı yaşamıyoruz" dedi.

EĞİTİME HAZIRLAR
5 mahalleden taşımalı olarak gelen 112 öğrencinin eğitim ve öğretim göreceğini anlatan Belin Ada "Boya ve tamiratlarımız tamam. Onun haricinde baca temizliği ve sobaların temini, bazı ufak tefek arızalar giderildi. Şimdi de yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasını dört gözle bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN