İki kadın iki cinayet

Antalya’nın Elmalı ilçesinde öldürülen Şadiye Akay ile Antalya merkezde şubat ayında öldürülen diş hekimi Özgür Özen’in katil zanlıları erkek arkadaşları çıktı

İki kadın iki cinayet
Antalya'da işlenen iki kadın cinayetinin arkasında sevgililerinin olduğu belirlendi. Muratpaşa'daki cinayetin zanlısı hakim karşısına çıktı, Elmalı'daki cinayetin zanlısı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Boğulmuştu
Antalya'nın Elmalı ilçesinde 10 Ağustos'ta evinde boğularak öldürülen 40 yaşındaki Şadiye Akay'ın katil zanlısı olarak belirlenen erkek arkadaşı M.L.E, yakalandı. Bir süre önce eşinden boşanan 2 çocuk annesi Şadiye Akay, 10 Ağustos'ta evinde ölü olarak bulunmuştu. Cinayet masası ekipleri yaptığı çalışmada balkonda bir ayakkabı izi tespit etti. Olayla ilgili ilk olarak Akay'ın eski eşi R.Y. gözaltına alındı ancak olay anında ilçe dışında olduğu tespit edilince serbest bırakıldı. Uzman ekipler balkondaki ayak izinin Şadiye Akay'ın ilişkide olduğu M.L.E'nin ayak izi ile örtüştüğünü tespit etti. Yakalanan M.L.E. suçlu olmadığını söylese de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SON NEFESİNDE SÖYLEMİŞ
Antalya'da geçen şubat ayında site bahçesinde ağır yaralı bulunup hastanede kurtarılamayan diş hekimi 38 yaşındaki Özgür Özen'in ölümüyle ilgili dava da başladı. Hastanede tedavi altındayken yakınlarına, Yücel Düzenli'nin kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Özgür Özen, birkaç saat sonra yaşamını yitirdi. İfade üzerine yakalanıp ömür boyu hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Özen'in erkek arkadaşı Yücel Düzenli suçlamaları reddetti.

Bakıcı doğruladı
Özen'in çocuğunun Kırgız bakıcısı Gülbarchin Syoykova ise mahkemedeki ifadesinde Özgür Özen'in sanıktan sürekli şiddet gördüğünü anlattı. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
BİZE ULAŞIN